2011.10.11. 10:02, ROLL
Külcsín és belbecs
A játék maga egy kisebb dobozban kapott helyet, de mivel csak kártyákból áll, kényelmesen elfér benne. A külső nem árul zsákbamacskát, hiszen a lapok hangulata és kidolgozottsága megegyezik a borítón látható minőséggel, ami egyértelműen utal arra, hogy ez bizony valami űrcsatás játék lesz. A dobozban több mint 150 kártya lapul. Kidolgozásuk egyszerű, de nem bugyuta, így nem viszik el komolytalan hangulatba a játékot. A zászlós hajók alapján a szintén FFG gondozásában lévő Twilight Imperium univerzumában kell a saját kis flottánkkal legyőzni az ellenséges hajókat.
Kártyák típusai
A kártyákat három csoportba oszthatjuk. Egyik a zászlóshajó, tulajdonképp ezt személyesíti meg a játékos maga. A zászlóshajó rendelkezik egy különleges képességgel, és fel van osztva négy szektorra (piros, sárga, zöld és kék).
A második kártyatípus a hajó kártya. Ezeken különböző hajók vannak, úgy mint felderítők, hordozók, rombolók naszádok stb, ezekből épül fel a flotta. Kezdetben mindenki négy hajót kap, amiket véletlenszerűen helyez el a zászlóshajó körüli szektorokban. A hajók három fő jellemzővel bírnak, úgy mint fegyverzet, páncél és mozgás. A fegyverzet határozza meg, hogy mekkorát lőhetünk, a páncélzat, hogy mennyi lövés bírunk elviselni, a mozgás pedig, hogy hány szektorral mozoghatunk odébb a körünkben.
Az utolsó kártyatípus az akció kártya. Ezen kártyákkal adhatunk le lövéseket, fejleszthetjük a hajónkat, vagy egyéb galádságot művelhetünk.
Játékmenet
A játék lényege, hogy legyőzzük az ellenfél flottáját, így harcolnunk kell mindenki ellen, hogy végül mi maradjunk talpon, és bezsebeljük a dicsőséget. Sok játékos esetén csak a közvetlen mellettünk ülő társainkat lehet támadni, így ilyenkor születhetnek érdekes egyességek, amiket persze fel lehet rúgni. A játékmenet elég egyszerű. Amikor sorra következünk, eldobhatjuk felesleges lapjainkat, hogy utána újakat húzhassunk, hogy 5 lap legyen a kezünkben. Ezután ha van rá lehetőségünk új hajókat vehetünk a flottánkba, ehhez vagy erőforrásokat kell beváltani vagy egyszerűen egy lap kijátszásával tehetjük meg. Ha vettünk hajót, akkor azt azonnal elhelyezzük a flottánkban. Ezt a mozgás követi, amikor a hajókat átrendezzük a mozgásuknak megfelelő módon, persze igyekezünk a lehető legjobban védeni a parancsnoki hajónkat, hiszen amíg nincs védtelen szektor, addig az ellenfél nem adhat le lövéseket a zászlóshajónkra. Amint átrendeztük a flottánkat, jöhetnek az akciókártyák.
Az akciókártyák két részre oszthatók. Az egyik a lövés. A játék egyik legmókásabb szabálya, hogy amikor lövést játszunk ki, azt hanggal kell kísérni különben nem találjuk el a célt. Három különböző lövés létezik, amihez három különböző fegyver tartozik. A hajónkon meg van határozva, hogy milyen lövésre képes, így azzal csak olyan lövést adhatunk le. Előfordulhat, hogy van lövés kártyánk, csak nincs fegyver a flottában mely képes lenne leadni. Amennyiben ez a gond nem áll fenn, akkor lőhetünk, minden hajóval csak egyet, még ha több fegyvere is van. Minden hajó csak a saját szektorában lévő hajókat támadhatja. Amennyiben egy lövés célt talált, akkor azt a kártyát be kell tenni a meglőtt hajó alá. Ha a sérülések száma eléri a páncélzat értékét, akkor a hajó megsemmisül.
Egyéb akciókártyák. Ilyenek lehetnek, hogy az ellenfélre aknamezőt játszunk ki, vagy mi magunk igyekszünk elrejtőzni egy aszteroida mezőben. De lehetőség van a hajóink fejlesztésére, avagy a hordozóinkból indíthatunk vadászokat vagy bombázókat az ellenfél meggyengített hajóinak megsemmisítésére.
Ha egy szektorból sikerült kiirtani a hajókat, és a zászlóshajó védtelen marad, akkor megkezdhetjük annak támadását. Ha a zászlós hajó is megsemmisül, az a játékos kiesik. Aki utolsónak marad az lesz a nyertes.
Összegzés
Alapjában egy egyszerű szabályokkal megáldott és jópofa játékról van szó. Kicsit Sci-fi hangulatú ami a részemről mindenképp egy pozitív pont, és a lövések hangját utánozó játékosok miatt meglehetősen szórakoztató játék. A játékidő a létszámtól függően 60-120 perc. Egyetlen hátránya, hogy a hamar kieső játékosoknak végig kell unatkozni, amíg eldől a csata végleges kimenetele. Minden esetre én örömmel szoktam beszállni, amikor ez a játék kerül le a polcról. Pityung-pityung
Sssssztyúúúúúúúúú...
Eddig kétszer volt alkalmam játszani vele, mindkétszer én nyertem éppen ezért nálam toplistás eddig. Mikor másodszorra játszottunk, némileg elhúzódott cirka 3 órára a menet. Ha a játékosok belejönnek az amúgy igen egyszerű szabályokba, egy igen pörgős kis játék alakulhat ki.