Témaindító hozzászólás
|
2011.08.09. 08:10 - |
Ide jöhetnek a jobbnál jobb pakliötletek, kombók, stratégiák, egyszóval minden elképzelés, a tuti paklival kapcsolatban. |
[3-1]
Managörbe
Szóval, eljutottunk oda, hogy kiválasztottuk a nekünk szimpatikus színt, megvannak a lapjaink, összeraktunk egy paklit és készek vagyunk földbe döngölni az ellenfelünket. Tényleg készek vagyunk rá?
Vessünk még egy pillantást az összerakott paklinkra. A Magic egyik aranyszabályát sokan elfelejtik, vagy nem is ismerik. Ez pedig nem más, mint a managörbe /angolul: mana curve /. “!+%? Az meg mi a bánat?
Nos, a managörbe segít a legtöbbet kihozni a paklinkból. A Magic egy olyan játék, ahol véletlenszerű lapokat húzunk fel, akkor meg minek taktikázni, úgyse rajtunk múlik mit húzunk? Az első fele igaz, a második már korántsem. A managörbe segítségével egyensúlyba hozhatjuk a manák és a kijátszandó lények költségét, és hogy milyen sűrűn, milyen lapot húzzunk. Természetesen ez nem fog mindig sikerülni, nem árt némi szerencse is, de a jó hír, hogy több múlik az átgondolt előkészületeken, mint a szerencsén.
Visszatérve a játék céljához, az ellenfél legyőzéséhez, mire van szükségem? Földekre, amiből kijátsszuk a varázslatokat, és varázslatokra, ami lehetnek, lények, bűbájok, stb. A játék során törekednünk kell arra, lehetőleg az összes manánkat hasznosan játsszuk ki. Mit jelent ez?
Első kör: Mondjuk te kezdesz.
1. lépés – Leraksz egy földet.
2. lépés – Passz.
%!+’”
Passz??! A legtöbb kezdő játékos így kezdi a játékot. Miért nem hoz le valamit 1 manából? Mert nincs neki, tele van a paklija 4-7 manaköltségű lényekkel, amik iszonyatosan brutál állat sebzést okoznak és alig lehet őket kinyirni, csak mire eljut oda, hogy kijátsszon akár egyet is, már 6 HP-n van, az ellenfélnek pedig lennt van már 3-4 lénye is. Szóval javítsunk ezen a hibán:
2. lépés - Elforgatsz egy manát és lehozol egy 1 manaköltségű lényt.
3. lépés – Most passz.
A managörbével megpróbáljuk úgy beállítani a paklinkat, hogy lehetőleg minden körben tudjunk valamit kijátszani.
Minden haladóbb játékos azt mondja, hogy 60 lapnál ne legyen több lap a paklidban.
A 60 kártya lebontása nagyjából így néz ki:
- 36 lény és varázslat
- 24 föld
Na most, ezek a számok variálódnak a decképítés során, a deckben található lapok manaköltségétől függően, de a legtöbb kezdő decknél erre nyugodtan alapozhatunk. Nos, hogyan határozod meg, hogy milyen legyen a managörbe egy 36 lényes és varázslatos paklihoz?
Ezt úgy tudod meghatározni, hogy megnézed a kártyák manaköltségét. Az optimális managörbével minden körben ki tudsz játszani valamit.
A nagyon általános szabály:
- 4-8 darab 1 manaköltségű lap
- 4-8 darab 2 manaköltségű lap
- 8-12 darab 3 manaköltségű lap
- 4-8 darab 4 manaköltségű lap
1-4 darab 5 vagy nagyobb manaköltségű lap
A 4 vagy 5 manaköltségű lapok lehetnek olyan lapok, melyek a végjátékban segítenek megnyerni neked a meccset. Ezen harang görbe segítségével elvileg minden körben ki tudsz játszani valamit.
Ezt a szabályt teszteléssel saját magad változtathatod.
Ha megvan a jó managörbe, be kell lőni a kellő mennyiségű manát is. Ha több színű a paklid, szét kell osztanod a 24 földet a játszott színek szerint. Jó választás lehet a többszínű földek használata is.
_________________
First born unikorn
hard core soft porn
By:SOTETMESSIAS
|
Én úgy gondolom hogy 2 típusú pakli létezik, amivel találkoztam és játszottam is.
Az egyik az egyszínű (mono) pakli. Egyszerű ám van mikor a szerencse, a húzás vagy épp a managörbe dönti el a meccset. Kihasználhatod bármelyik színfajtádat (5 szín van). Mindegyiknek van 1 aduásza, 1 képessége (ez lehet több is a viták elkerülése végett). Például a kék jól tud lapot counterelni (hatástalanítani), aztán a fehér gyógyitja az életedet, a zöldben erős/támadó szörnyeket talász, a pirosban gyors lövöldözős lapok vannak. Persze a feketéről se feledkezzek meg, annak a pusztítás/eltűntetés a főmérvadója. Hátránya is vannak, amiket persze 1 idő után észre vesz az ember hogyha játszik. Pl. Életerőnövelés, káros varázslatok, manaválság , off hand (0 lappal játszol), stb.
A másik fajta a vegyes/többszínű pakli. Úgyanúgy mind az előző típusnál ebben rengeteg kombinációlehetőség, taktika és egyediség lehet benne.
Vannak hátrányok, mint az előzőnél, mondjuk hogyha nem jól van elosztva a mana vagy el van számolva a mangörbéje.
Lehet akár 2 színű paklid de lehet akár 5 is (utobbi a legnehezebb szerintem). A legegyszerűbb megfigyelni a pakli főbb előnyeit és ezeket kombinálva 1 ütőképes, egyszerű, vagy akár 1 vicces paklit összetenni. Itt van pár példa kombináció amikkel eddig találkoztam (fehér-kék, fehér-zöld, fekete-piros, kék-fekete,piros-fehér-zöld stb.)
Persze még számos kombináció van, amit nem írtam le, de úgy érzem mindenki megtalálja a saját egyedi színkombinációit így is.
Ha van 1 kitűzött célja a paklidnak akkor jó eséllyel tudsz indúlni 1 másik pakli ellen, legyen az akármilyen nehéz pakli/k is.
De ha több van azannál jobb. :D
By:BALU
|
Ide jöhetnek a jobbnál jobb pakliötletek, kombók, stratégiák, egyszóval minden elképzelés, a tuti paklival kapcsolatban. |
[3-1]
|