KÁRTYAJÁTÉK - Netrunner2013.03.30. 10:36, sotetmessias
Netrunner kedvcsináló
Egy kis Hackerkedés, behálózás, tagelés.
A Netrunner LCGt a Fantasyflightgames adta ki újra. Ez egy a ’96-ban megjelent Richard Garfield game. A régit talán úgy jellemezhetnénk legjobban, hogy a kártyajátékok Twin Peakse. De nézzük az újat!
Mint az összes LCGt, ezt is egy Core set beszerzésével érdemes kezdeni, melyben 113 különböző kártyát kapunk, összesen 248 db-ot. Van, amelyikből 3db-ot van, amiből 2db-ot és van kb. 10, amiből 1db-ot kapunk. Utána az összes kieg. Pontosan 3 példányt tartalmaz minden egyes lapból. A hangulat igazi Cyber Punk, egy hacker küzd egy mega vállalat titkainak kifürkészéséért. Persze mindezt a kibertérben kódtörő programok, hardverek segítségével. A vállalat (innentől corp.) pedig féltve őrzi a titkait minden féle tűzfalak és rendelkezésére álló szinte kifogyhatatlan erőforrások felhasználásával. Nos, szóval van ez a két frakció a hacker (innentől Runner) és a Corpration, emiatt aszimmetrikus a játék, mert valaki az egyiket valaki a másikat szeretné győzelemre vezetni aztán csere, másik pakli…
Pár szó a játék menetről. Minden csoportnak van egy identity cardja ez meghatározza a pakli méretet is. A corp. oldalon ez jelképezi a Headquartert, ez az egyik szerver, ami támadható. Ilyen még az R&D és az Archive, plusz az összes Remote szerver is. A játék megnyerése alap esetben 7 győzelmi pont begyűjtésével történik, de lehet okozni a runnernek net, meat illetve brain sebet is, és ki lehet őt így vonni a játékból. Azaz ha elfogy a corp. Deckje, akkor a runner nyer.
Győzelmi pontokat Agenda lapok segítségével nyerhetünk, amik a corp. deckében lapulnak. A vállalat ezeket installálja és megpróbálja megvédeni elég ideig, hogy megfelelő számú fejlesztés jelzőt gyűjtsön rá. A runner meg megpróbálja feltörni azt a szervert ahol agendát sejt és ellopni azt. Itt jön a legnagyobb jóság, hogy csak is a corp. van tisztában minden lappal a játéktéren, mert ő minden lapját képpel lefelé titkosan rakja (installálja).
Igen összetett a játék, de nem a szabályok bonyolultsága miatt, hanem az aszimmetria miatt. Egész más gondolkodásmód szükséges a két oldal deck építéséhez és a játékhoz. A szabályokra direkt nem térnék ki, de nagyon letisztult és egyszerű rendszert alkottak hozzá. A lapok is inkább okosak, mint erősek. Runner oldalról kiber bűnözhetünk az Anarchok, Bűnözők (Criminal) és a Shapers csoportok nevében. Amíg a másik oldalon négy, megalomániás nagyvállalatot irányíthatunk, ezek a Haas bioroid, Jinteki, az NBN és a Weyland Consortium.
Eddig 3 kieg., úgymond Data Pack érhető el a játékhoz. Az artok pedig egyre jobbak. Az egész az Android társasjáték univerzumába van ültetve. Eleinte nekem kicsit rajzfilmesek voltak a grafikák, de nagyon jó irányba változnak, komolyodnak. Egyébként, ha nem lenne semmilyen kép a lapokon, már akkor is játszanám…
|
Warhammer Invasion ügyében tudok még segíteni