2012.04.04. 20:58, ROLL
Dobozról kívülről és belülről
Első ránézésre sejthetjük, hogy ez a játék a könnyedebb műfajhoz tartozik, hiszen a mókásan megrajzolt Sötét nagyúr koponyája mérges grimaszba torzulva füstölög, miközben a lábánál fél tucat goblin próbál egymást agyontaposva biztonságos távolságba kerülni Mortis lesújtó pillantása elől. A doboz hátulján rövid ismertető, néhány kép a játékelemekről, valamint a doboz tartalma olvasható, illetve látható.
A játéktábla a könyvtár töredezett kőpadlóját ábrázolja. Erre kerülnek fel a könyvespolcok (adott séma szerint), továbbá a Sötét Nagyúr és az asztala a varázskönyvvel, valamint a szerencsétlen goblinok is.
A játék képi világa és hangulata passzol a dobozon látott minőséghez, és megalapozza a könnyed játék lehetőségét. A játék minden eleme strapabíró, jó minőségű, bár a kártyák védelme érdekében nem árt fóliát, vagy helyettesítő lapokat használni, mert egyes büntetések nem tesznek jót a kártyalapoknak.b
A dobozban a szabálykönyv több nyelven olvasható, valahol a vége felé megtaláljuk a magyart is, de a neten is elérehtő a kiadó honlapján, az alábbi linken
Játékmenet
Nos az alapfelállás, hogy vagyunk mi goblinok, akik a nagyúr asztalán lévő könyvből próbálunk lapokat tépkedni, hogy azokat eladva sört tudjunk vedelni egy közeli kocsmában. Igen ám, de egy élőholt varázsló könyvtárja nem veszélytelen hely, különösen, ha maga a Nagyúr is épp ottan sétálgat a polcok között.
A játék során mozgáskártyákkal lavírozhatunk a könyvtárban. A kártyákkal vagy a saját goblinunkat tudjuk mozgatni, vagy magát Rigor Mortis-t. A mozgáskártyákon látható ikonok mutatják, hogy milyen mezőkre léphetünk. Ha olyan mezőre lépünk, ahol már áll valaki, azt egyszerűnek odébb lökjük, így egész kis vonatozást indíthatunk, ha a körülmények adottak. A nagyurat ugyanazon szabályok szerint lehet mozgatni mint a goblinokat, de ha ő olyan mezőre lép ahol már van egy goblin, akkor bizony a láb alatt lévő szerencsétlent egy lesújtó pillantás kíséretében megátkozza. Az átok formáját egy felhúzott kártyalap határozza meg, de olyanokra kell gondolni, hogy a játék további részében fél lábon kell állnunk, vagy épp nem mondhatunk ki bizonyos szavakat, esetleg egy kártyalapot kell folyamatosan a fülünk és a vállunk közé szorítani. Mivel Rigor Mortis Nagyúr ötlettára kimeríthetetlen, így a játék végére egy csomó nyakatekert szerencsétlen goblin fog ülni, állni, térdelni az asztal körül.
A mozgás során beléphetünk, vagy épp belelökhetnek minket a teleport mezőbe, ilyenkor egy általunk választott másik mezőre kerülünk át, csak épp közben vagy gazdagabbak leszünk egy varázslattal, vagy egy átokkal, de nagy ritkán meg lehet úszni esemény nélkül is.
Ha eljutunk a varázskönyvig, akkor téphetünk belőle lapot, amit egy kártya formájában megkapunk. A megszerzett lap értékét egy varázsgömbben lévő mágikus szimbólum határozza meg. Ezen felül a megszerzett varázslatot el is használhatjuk, így megszabadulhatunk egy átoktól, vagy annak hatásától.
A játék addig tart, míg van lap a könyvben, vagy amíg valamelyik szerencsétlen goblin társunk be nem gyűjt négy átkot. A játékot az nyeri, akinek a legkevesebb átkot nehezíti az életét. Egyenlőség esetén a megszerzett varázslatok értéke dönt a nyertes felől.
Összegzés
A játék gyorsan tanulható, és nagyon egyszerű. Ideális választás, ha sok embert akarunk lefoglalni egy bő órára. A mókás átkoknak köszönhetően biztosak lehetünk a abban, hogy jól fogunk szórakozni mások sanyarú sorsán, és talán még a saját nyomorunkon is képesek leszünk nevetni. Mindent összevetve szerintem ideális választás hangulatteremtés céljából, vagy ha csak nem akarunk egy több órás bonyolult játékba kezdeni.